האם להכין צוואה או שעדיף שהיורשים יריבו אחרי מותי?

מדוע חשוב להכין צוואה ולערוך תכנון כלכלי של המוות בעודנו בחיים? כיצד ניתן לוודא שהעיזבון שלנו לא יגיע לידיים לא רצויות? והאם ניתן לשנות צוואה אחרי שהופקדה אצל רשם הצוואות? כל מה שרציתם לדעת על חשיבותה של הצוואה

האם הייתם רוצים שכספכם יהיה שייך למדינה במקום לאנשים שתבחרו שייהנו ממנו? האם הייתם רוצים שהיורשים שלכם יסתכסכו ויריבו בגלל שלא כתבתם צוואה?

כשכותבים צוואה ומתכננים מבחינה כלכלית מה יקרה עם כספכם וכיצד יחולק, מבטיחים בכך פחות מלחמות יורשים וגם מבטיחים שהכסף והרכוש שלכם יגיעו למי שאתם תבחרו ותרצו ולא לגורמים אחרים.

בכל שנה מיליונים רבים של שקלים ורכוש עוברים לרשות המדינה, מפני שאין להם דורש ולא נערכה על ידי המנוח צוואה. משפחות רבות נקרעות ומסתכסכות בגלל כספים ורכוש שייעודם לא הוגדר בצוואה. אתם יכולים להימנע ממצבים כאלו על ידי עריכת צוואה אצל עו״ד.

אל חשש  – צוואה תמיד אפשר לשנות והצוואה האחרונה שנערכת היא הקובעת ורק אליה מתייחסים. היום אפשר לערוך צוואה תמורת אלפי שקלים בודדים ובכך לקנות שקט נפשי ארוך טווח.
אנו ממליצים לאחר עריכת הצוואה, להפקידה אצל הרשם לענייני ירושה, תמורת אגרה סמלית. רק המצווה בעצמו יכול להפקיד אצל הרשם לענייני צוואה את צוואתו וההפקדה לא יכולה להיעשות על ידי מישהו אחר.

אין מה לפחד מעריכת צוואה כדי לא לפתוח פה לשטן או כדי לא להתעסק עם המוות – ישנה טענה כי הכנת צוואה מהווה סגולה לאריכות ימים ומאחר ואין אדם יודע את מועד פקודתו, מומלץ לכל אחד ואחת להכין צוואה ובכך להיות בטוחים שהרכוש וההון שצברתם יגיעו למי שבאמת תרצו ולא יגרמו למריבות במשפחה, ויפה שעה אחת קודם.

מאת עורכת הדין זהר רון, מגשרת, בוררת ונוטריונית, המטפלת בענייני משפחה ומייעצת גם באתר פרקליטים.

 

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה