חברת הביטוח סירבה לשלם פיצויים לניצולת שואה שחלתה בסרטן

מומחי הגריאטריה קבעו כי חנה בת ה-90 הפכה לסיעודית עקב טיפולי הכימותרפיה, אך חברת הביטוח טענה כי היא עודנה עצמאית וסירבה לשלם. עד שבית המשפט התערב

חנה (שם בדוי) ילידת שנת 1922 וניצולת שואה ערירית, אשר התגוררה בבית אבות לניצולי שואה בחיפה, בוטחה במשך כ-20 שנה על ידי חברת הביטוח בפוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי, הכוללת, בין השאר, כיסוי ביטוחי למקרה של סיעוד. במסגרת הביטוח התחייבה חברת הביטוח לשלם לחנה פיצוי חודשי לכל החיים בסך 10,000 ש"ח, וכן לפטור אותה מתשלום הפרמיות – כל עוד היא נמצאת במצב סיעודי כהגדרתו בפוליסה.

למרבה הצער, עם הגיעה לגיל 90 התדרדר מצבה הרפואי של חנה עת חלתה במחלת סרטן גרורתי. חנה נבדקה על ידי מספר מומחים בתחום הגריאטריה והאונקולוגיה אשר קבעו כי עקב מחלת הסרטן והטיפולים הכימותרפיים הנלווים למחלה, סובלת חנה בין השאר מחולשה כללית וזקוקה לתמיכה והשגחה בכל עת.

עו"ד עודד שטרנברג | צילום: יחצ
עו"ד עודד שטרנברג | צילום: יחצ

חנה פנתה למבטחת על מנת לממש את זכויותיה. אולם, להפתעתה האחרונה החליטה לדחות את תביעתה לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי, זאת בהתבסס על בדיקה רפואית מטעמה בה נרשם כי לא קיים  אצל חנה קושי בביצוע פעולה כלשהי מבין הפעולות המנויות בפוליסה.  לאחר דחיית התביעה, מבית האבות בו התגוררה חנה, המטפל בניצולי שואה, פנה לייעוץ משפטי בבקשת סיוע, ועורכי הדין פעלו בזריזות להגשת תביעה משפטית בהליך מזורז הנקרא "סדר דין מקוצר"

לאחר הגשת התביעה נאלצה המבטחת להגיש  בקשת רשות להתגונן, הנתמכת בתצהיר ערוך על ידי מנהלת מחלקת תביעות סיעוד מטעמה. במסגרת זאת ניסתה המבטחת להצדיק את דחיית התביעה על ידה. מכל מקום, מיד לאחר הגשת הבקשה פנו עורכי דינה של חנה לבית המשפט בשמה, וביקשו דיון דחוף לחקירת מנהלת מחלקת התביעות של חברת הביטוח.

ואומנם, בלילה שלפני הדיון שנקבע לחקירת מנהלת מחלקת התביעות, הבינה אותה מנהלת כי היא תתקשה להגן על עמדתה בחקירה נגדית , ולכן נאלצה להסכים  לשלם לחנה פיצוי חודשי בגובה  של 10,000 ש"ח לתקופה של 4 שנים, עד למועד פטירתה המצער של חנה. הפיצוי שהושג עמד על סכום כולל של 500,000 ש"ח, מה שאפשר לחנה לחיות את חייה בכבוד וברווחה שכה היו חסרים לה.

עו"ד עודד שטרנברגמתמחה בתביעות ביטוח ובנזיקין, מייעץ באתר פרקליטים ומנהל הפורום לתביעות סיעוד

 

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה