כך תדעו לזהות: האם כדאי להתגרש או להישאר נשואים?

בחיי הנישואין חווים לא מעט עליות ומורדות, אך איך בכל זאת תדעו שמדובר ביותר ממשבר קל ושהגיע הזמן לעצור ולעשות "שיחת יחסינו לאן"? השאלות שכל זוג נשוי צריך לשאול את עצמו

"הפיוס הגרוע ביותר עדיף על הגירושין הטובים ביותר", אמר המחזאי הספרדי מיגל דה סרוואנטס. ההחלטה להתגרש היא החלטה לא פשוטה, הן מבחינה זוגית, והן מבחינה משפחתית (שהרי מדובר בפירוק התא המשפחתי) וכלכלית (כי מוסד הנישואים הוא, בסופו של דבר, מוסד כלכלי). ואמנם, זוגות רבים מנסים למצות את כל האפשרויות ו"למשוך" כמה שיותר זמן יחד עד שהם פונים לאפשרות האחרונה והסופית – הגירושין.

קודם כל היו כנים עם עצמכם ונסו לבדוק עד כמה חיי הנישואין שלכם טובים

כיצד אפשר לדעת אם כדאי להתגרש או שמא עדיף לנסות להחיות את מערכת היחסים? לדברי זהר רון, עורכת דין, מגשרת, בוררת ונוטריונית, על כל אדם נשוי לשאול את עצמו כמה שאלות שיבהירו לו את מצב מערכת היחסים שלו:

האם טוב לי בחיי הנישואין שלי?
האם אני נהנה מהמצב הקיים?
האם אנחנו צוות?
האם כשאהיה, חס וחלילה, חולה – יהיה מי שיטפל בי?
האם אני מקיים חיי אישות טובים ומספקים?
האם אנחנו מסתדרים מבחינה כלכלית? האם יש פרגון מהצד השני?
האם מרעיפים עליי מספיק תשומת לב, חום ואהבה?
אם אני שמח לחזור הביתה?
האם אנחנו אוהבים לבלות ביחד?
האם אנחנו מחכים לחופשות המשותפות?

לדברי עו"ד זהר רון, אם התשובות לרוב השאלות היו חיוביות – חיי הנישואין שלכם טובים מאוד, אך אם התשובות הן שליליות ברובן – כדאי לשקול ברצינות גישור, טיפול זוגי או אפילו גירושין. באופן כללי, אומרת עו"ד זהר רון כי "אם קשר בין בני זוג מסב לשני הצדדים סבל רב יותר מאשר הנאה, עדיף לסיימו ולהמשיך הלאה לחיים חדשים כגרושים, מפני שכל אחד זכאי לחיים טובים ולאהבת אמת".

* יש לכם שאלות? היכנסו לפורום גירושין*

 

הרתיעה מהגירושין היא ברורה, ולו רק, כאמור, בגלל הרצון להימנע מפגיעה בילדים ומתוך תחושה כי יש צורך "להקריב" עבורם. עו"ד זהר רון סותרת את המיתוס וטוענת כי "הילדים יהיו הרבה יותר שמחים, רגועים ומאושרים כשגם ההורים שלהם ירגישו כך; לילדים עדיף לחיות באקלים רגוע ולא בסביבת צעקות ושנאה הדדית עם הורים שנמצאים בחיי נישואין גרועים".

"מעבר לכך, להתגרש זה לא סוף העולם, ואם נעזרים בעורך דין מתאים, אפשר לעשות זאת באופן המיטבי ולהתחיל בחיים טובים ונעימים הרבה יותר".

עו״ד זהר רון, בוררת, מגשרת ונוטריונית מטפלת בענייני משפחה ומעמד אישי ומייעצת גם באתר פרקליטים

הביאה לדפוס: דורין רוטנשטרייך רובין

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה