להתגרש בלי להתרושש: זה אפשרי ופשוט יותר ממה שאתם חושבים

זוגות רבים חוששים להתגרש בגלל העול הכלכלי שהפך לבלתי נפרד מהתהליך, אבל בליווי נכון ובעזרת גישור בין הצדדים ניתן להגיע להסכמות תוך זמן קצר, לחסוך כסף ובעיקר למנוע הרבה עוגמת נפש מהילדים ומכם

כשזה נוגע חיי נישואין, סביר להניח שהאירוע היחיד שעלול להיות יקר יותר מהחתונה, הוא הגירושין. העלות של ההליך עצמו, לצד המשמעות הכלכלית של פירוק המשפחה, מובילים זוגות רבים להישאר יחד מתוך הכרח כלכלי, בעוד שזוגות רבים אחרים מבזבזים הון תועפות במלחמות משפטיות. אבל, ויש אבל גדול, חשוב להדגיש שלא כל הליך גירושין צריך לעלות עשרות או מאות אלפי שקלים, יש גם דרך אחרת, והיא ריאלית לחלוטין.

"כשכל צד פונה לעורך דין כדי להגיש תביעה, מדובר בהליך משפטי ארוך של דיונים, שמסתכם לכל הפחות בעשרות אלפי שקלים", אומרת עו"ד זהר רון, "לעומת זאת, כשבני הזוג מחליטים להגיע להסכמות ולהבנות מהירות יותר, הם לא רק חוסכים כסף ואנרגיה, אלא גם נשארים ביחסים תקינים וחושפים את הילדים לכמה שפחות טראומות נוכח הפרידה של הוריהם".

אל תצאו למלחמה, קודם כל נסו להגיע פשרה בין הצדדים

לכן, בוחרים חלק מהזוגות המתגרשים להגיע לפגישות גישור, ולהיעזר בעורכי דין, בבוררים או במגשרים, ולנסח יחד את הסכם הגירושין. לדברי עו"ד זהר רון, כדי להתגרש בצורה יפה ככל שניתן, שני הצדדים צריכים לשמור על התקשורת ביניהם ולהגיע להבנות בענייני הכספים, פירוק השיתוף, הסדרי הראייה, גובה המזונות והחשוב מכל – הילדים.

רבים חושבים כי הליך הגישור נועד כדי לשקם את מערכת היחסים של בני הזוג, אך למעשה, לדברי עו"ד זהר רון, הליך הגישור מגדיר את ההסכמות בין הצדדים תוך כדי הגעה להסכם משפטי מחייב, שמגדיר את הפתרונות המקובלים לכל המחלוקות. "כדי להצליח בתהליך, על הצדדים להבין שהם יצטרכו לערוך וויתורים ולהשאיר את האגו ואת הסיבות שהובילו לפרידה בצד", קובעת עו"ד זוהר רון, "כמו כן, כדאי לבחור בעו"ד שהוא גם מגשר או בורר, כדי לוודא שההסכם שייכתב יקבל תוקף בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני".

"לפני שיוצאים למלחמת הגירושין, כדאי לחשוב על חלופת הגישור", מסכמת עו"ד זהר רון. "עלותה של זו תהיה כנראה פחותה בהרבה ממלחמה משפטית, וכך לבני הזוג יהיה סיכוי רב יותר לשמור על קשר ידידותי בלי משקעים מיותרים, ילדים פגועים או כספים רבים שאבדו לשווא".

זהר רון, עו״ד, בוררת, מגשרת ונוטריונית מטפלת בענייני משפחה ומעמד אישי ומייעצת גם באתר פרקליטים

הביאה לדפוס: דורין רוטנשטרייך רובין

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה