ניתוח שרוול קיבה הסתיים באובדן איברים ובנכות קשה

גם ניתוח נפוץ ומוכר כמו שרוול קיבה עלול להוביל לתוצאות הרסניות. כדי להימנע ממקרים של רשלנות רפואית, חשוב תמיד לבדוק מה הם הסיכונים העומדים בפנינו והאם יש לרופא הממליץ על הניתוח אינטרס כלכלי בביצועו. והכי חשוב: תמיד מומלץ לקבל חוות דעת נוספת

אישה צעירה, בעלת עודף משקל, שקלה לעבור ניתוח לקיצור קיבה. היא פנתה לרופאה העוסקת בתחום ולאחר תהליך שהסתיים בפגישה אחת עם הרופאה וארכה דקות בודדות, קבעה הרופאה שהיא מתאימה לניתוח שרוול קיבה וקבעה לה מועד לניתוח.

לטענת המטופלת, לא דובר איתה במהלך אותה פגישה על הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בניתוח מורכב כל כך, כמתבקש, והרופאה שקבעה את התאמתה לניתוח ועודדה אותה לבצעו – הייתה זו שביצעה את הניתוח בפועל במסגרת פרטית תמורת סכום נכבד.

זמן קצר לאחר הניתוח החלה המטופלת לסבול מחום ומכאבים, היא פנתה לרופאה המנתחת שלא ביצעה לה כל בדיקות ולא הפנתה אותה לקבלת טיפול רפואי. לבסוף פנתה המטופלת לבית החולים שם התברר כי היא סובלת מדליפה מהקיבה כתוצאה מחור שנגרם בניתוח, ושמדובר בסיבוך מוכר לאחר ניתוח כזה עליו כלל לא ידעה. המטופלת אושפזה בבית החולים במשך תקופה ארוכה מאוד, נאסר עליה לאכול, שכן כל דבר מזון שנכנס לפיה דלף לחלל הבטן וסיכן את חייה. היא עברה הליכים רפואיים שונים וכואבים ובעלי תופעות לוואי קשות, ונגרמה לה פגיעה קשה במערכת העיכול ובתפקוד הכללי.

הסיבוכים הביאו לכריתת איברים ולדיכאון 

עו"ד אסי לביא צוקרמן
עו"ד אסי לביא צוקרמן | צילום:יח"צ

בסופו של דבר הגישה המטופלת תביעה נגד הרופאה ונגד בית החולים, באמצעות משרד עו"ד אסי לביא-צוקרמן, בשל המחדלים והרשלנות הרפואית לכאורה שגרמו לה נזקים בלתי הפיכים. התובעת טוענת כי הסיבוך והאיחור באבחונו, גרמו לכאורה לכך שנזקקה לאשפוז במשך שנה בבית החולים, וכן נאלצה לעבור פרוצדורות פולשניות רבות, שלוו בכאבים ובתקופת החלמה ממושכת. התוצאה ההרסנית ביותר, טוענת התובעת, הייתה שבעקבות הסיבוכים הללו היא נאלצה לעבור גם כריתה של חלקים מהריאה, הושט והקיבה ואיבדה לחלוטין את כושרה לעבוד ומשם הדרך למטה הייתה קצרה: היא שקעה בדיכאון ולמעשה לא עובדת מאז ועד היום.

כמו כן, התובעת מציינת כי נאלצה לבלות ימים ולילות רבים וארוכים בבית החולים, במהלכם שמעה מרופא אחד על מחדל של רופא אחר (כגון הסרה שגויה של נקז מגופה ועוד). "התובעת הבינה כי בוצעו בה לכאורה בבית החולים הליכים ניסיוניים כאלה ואחרים המנוגדים לפרקטיקה הרפואית המקובלת", טוענת עו"ד אסי לביא צוקרמן, העוסקת בייצוג נפגעי רשלנות רפואית ומייעצת גם באתר פרקליטים, "התובעת איבדה איברים חיוניים מגופה, נגרמה לה נכות קשה והיא סובלת משורה של בעיות תפקודיות: תזונה בעייתית, קושי ממשי באכילה וקשיים בבליעה. כל ארוחה נתקעת לה בחיבור החדש שיצרו בניתוח – בין הוושט והקיבה וחייה נהפכו על פיהם".

מחפשים עורך דין? נבחרת המומחים של אתר פרקליטים עומדת לרשותך

הפקת לקחים

לדברי עו"ד אסי לביא צוקרמן, מן המקרה הנ"ל יכולים מטופלים העומדים לפני ניתוח, כגון שרוול קיבה, להפיק לקחים רבים, ביניהם:

  • לעולם אל תסתפקו בחוות דעת רפואית אחת לקראת הניתוח. על אחת כמה וכמה כשמדובר בניתוח מבחירה ולא בניתוח מציל חיים.
  • כאשר ברור שלרופא המנתח יש אינטרס כספי בביצוע הניתוח, הדבר צריך להדליק לכם נורה אדומה!
  • לקראת בחירת הרופא מומלץ לבצע סקר שוק, לקרוא תגובות ברשת, לבחון האם מדובר במומחה בתחומו והאם הוא וותיק ומנוסה בביצוע ההליך הרפואי המבוקש.
  • לקראת הניתוח חובה לשבת עם הרופא המנתח, לדרוש ממנו לספר לכם מה הסיכונים ולהבין אותם. עליכם לדעת כיצד להתמודד עם סיבוכים במקרה הצורך, ולקבל אינפורמציה על אלטרנטיבות נוספות לניתוח.
  • עליכם לגלות עירנות לכל שינוי רפואי במצבכם ולא לסמוך על אחרים שיעשו זאת. בכל מקרה בו לאחר הניתוח אתם חשים ברע – מהרו לקבל טיפול רפואי מקצועי על מנת למנוע עיכוב בזיהוי סיבוכים.
  • אם יש לכם חשד, ולו הקל ביותר, שנעשה לכם עוול בעקבות הליך רפואי שנעשה בניגוד לפרקטיקה המקובלת, או שקיים חשד לרשלנות רפואית, מומלץ לפנות לעו"ד מנוסה וותיק המתמחה במקרים מסוג זה, על מנת להבין את סיכויי ההצלחה במקרה של הגשת תביעה. פיצוי בתביעה שכזו עשוי לסייע ולו במעט להתמודדות של המטופל עם הבעיות שנותרו לאחר הפרוצדורה הרפואית.

מחפשים עורך דין? נבחרת המומחים של אתר פרקליטים עומדת לרשותך

הובא לדפוס על ידי: רונית מורגנשטרן

(כתבה ממומנת)

תגובות  (תגובה 1 בדיון 1)

הוסף תגובה

תגובתך נשלחה בהצלחה וממתינה לאישור