מלחיץ: האם לבוס מותר לשלוח אתכם לבדיקת פוליגרף?

רמז: לא ממש. אבל אם אתם עובדים במוסד בטחוני או בתפקיד המחייב את בדיקת האמינות שלכם אז יהיה לכם קשה להתחמק מהבדיקה המלחיצה. האם אתם יכולים לסרב לעבור את הבדיקה ומה ההשלכות של כך? עו"ד דודי גב מסביר

פוליגרף
אם אתם בתפקיד מחייב כנראה שאין לכם ברירה אלא להיבדק צילום: getty images

קורות החיים שלכם מתאימים בול, גם על התנאים כבר סגרתם והתפקיד החדש נראה מבטיח מתמיד. כל מה שנשאר לכם עכשיו זה לעבור את בדיקת הפוליגרף. מפתיע? לא ממש. לא מעט עובדים נתקלים בדרישה לעבור בדיקות הפוליגרף ("מכונת אמת"), שהפכה להיות נפוצה יותר ויותר.

"בדיקת הפוליגרף מתיימרת לחשוף אמירות אמת ושקר בהתבסס על תגובות פיזיולוגיות של הנשאל", מסביר עו"ד דודי גב, מנהל פורום יצוג מעסיקים במתחם פרקליטיIL. "העובד יכול להתבקש לעבור בדיקה כזו, הן כחלק מהמיונים לעבודה והן במהלך תקופת עבודתו ובעתות משבר, כאשר יש חשש להפרת אמונים או עבירה כל שהיא של העובד".

אך האם המעסיק רשאי לדרוש מהעובדים או מועמדים לעבודה לעבור בדיקת פוליגרף? ומה קורה במצב בו אתם מסרבים לעבור אותה?
"בדיקת הפוליגרף חייבת להיעשות בהסכמה מלאה של העובד, רצוי בכתב וכמובן ללא כפייה או לחץ מכל סוג שהוא", מסביר עו"ד גב. "מובן שכאשר הדרישה של מקום העבודה היא סבירה בהתאם לאופי העבודה, כגון משרד ראש הממשלה ותפקידי ביטחון שונים או כאשר דרישתו של מקום העבודה הנה גורפת, כך שכל העובדים או קבוצה של עובדים (ללא חשש למשוא פנים או הפליה) נדרשים לעבור את בדיקת הפוליגרף. כאשר הבדיקה מהווה חלק מהמיונים, היא תשמש ביחד עם מכלול התוצאות של המיונים כדי להשפיע על ההחלטה, לכאן או לכאן, בנוגע לקבלתו של המועמד לעבודה".

"לא ניתן לפטר עובד על בסיס בדיקת פוליגרף בלבד"

סירובו של עובד לעבור את הבדיקה, בהעדר הסבר סביר, יכול בהחלט לשמש במכלול השיקולים הנוגעים להמשך העסקתו בארגון. כך גם בנוגע למועמדים לעבודה הנדרשים לעבור את הבדיקה או מועמדים הנדרשים לעבור בדיקות פוליגרף תקופתיות כחלק מתנאי העסקתם. למועמד כזה יהיה זה עד כדי בלתי אפשרי להתקבל לעבודה או לעבוד במקום שכזה.

אך יחד עם זאת, חשוב לציין, כי גם כאשר העובד נותן הסכמתו לבדיקת הפוליגרף, השימוש שיכול לעשות המעסיק בתוצאותיה הינו מוגבל ביותר; הוא אינו יכול לבסס את פיטוריו של העובד על בסיס תוצאות הבדיקה לבדה.

גם בהליך שיפוטי שבין העובד למעסיק, תהיה הבדיקה תקיפה רק כאשר הצדדים מסכימים לתת לה תוקף. גם אם הצדדים יסכימו לתת לבדיקה תוקף בהליך הדיוני בעניינם, הסכמה זו אינה מחייבת את בית הדין והוא מוסמך לפסול את הבדיקה מלשמש בהליך.

מה המשמעות כאשר העובד אינו נכון לעבור את הבדיקה?

"כאמור, אם העובד אינו מעוניין לעבור את הבדיקה, לא ניתן לחייבו לעשות זאת", מזכיר עו"ד גב. "הסכמה כללית לעבור את הבדיקה על פי דרישת המעסיק אין בה ערך של ממש ונדרשת הסכמה ספציפית של העובד. זאת כמובן להוציא מקומות עבודה בהם כלל העובדים נדרשים לעבור בדיקות תקופתיות. בנוסף, ייתכן ויינתן משקל מיוחד לסירובו של עובד לעבור בדיקת פוליגרף במקום עבודה אשר דורש מכלל העובדים לעבור את בדיקה או מקבוצה רחבה של עובדים לעבור אותה (שוב ללא חשש של הפליה או משוא פנים), באופן חד פעמי ולאור נסיבות מיוחדות שנוצרו (חשד לגניבה או הפרת אמונים חמורה)".

זולת מקומות עבודה, בהם בדיקת הפוליגרף מתחייבת כחלק משגרת העבודה במקום, לא ניתן לבסס על סירובו של עובד לעבור את בדיקת הפוליגרף סיבה לפיטוריו, אלא אם סיבות ו/או ראיות נוספות אשר מביאות לפיטוריו.

"הבדיקה מהווה חדירה לפרטיות"

עו"ד דוד גב
עו"ד דודי גב. בדיקת פוליגרף היא חדירה לפרטיות

"הסכמתו של העובד נדרשת משני טעמים עיקריים: האחד, הואיל והבדיקה עצמה מהווה חדירה לפרטיותו של העובד ומתנגשת עם זכותו לפרטיות (עניין מעניין בפני עצמו בפסיקה)", מציין עו"ד גב. "השני, לאור חילוקי הדעות בנוגע לאמינותה של הבדיקה – מטענות שרמת האמינות של הבדיקה עומד על כ- 90% ויותר ועד לטענות שלא ניתן לנטרל תופעות ונסיבות סביבתיות שונות אשר מעמידות את יעילות הבדיקה בפחות מ-80%.

"לאור כל זאת, למעסיק כאמור נדרשת הסכמתו של העובד והוא אינו יכול לכפות עליו לעבור את בדיקת הפוליגרף, זאת גם הסיבה שערכה הראייתי של הבדיקה והנסיבות בהן בתי הדין יאשרו בכלל לעשות בה שימוש כל שהוא, נשארים כנעלם ובתי הדין מחליטים בכל פעם לפי העניין והנסיבות, ובאופן קונקרטי בכל מקרה ומקרה".

עו"ד דודי גב ועו"ד מיכל הרציון – גב ושות' עורכי דין, מנהלים את פורום יצוג מעסיקים במתחם פרקליטיIL

זקוקים לייעוץ משפטי? היכנסו עכשיו וקבלו ייעוץ אישי מעורך דין

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה