"רוצה לעבוד אצלנו? ותר על ימי החופשה"

הגעתם לחתום על חוזה עבודה חדש ונתקלתם בדרישה לוותר על זכותכם לימי חופשה, הבראה ומחלה? מסתבר שיש לא מעט מעסיקים הדורשים זאת, ולא מעט עובדים המשוועים לעבודה וחותמים. תכירו את הזכויות הקוגנטיות: הזכויות שלאף מעסיק אסור לדרוש מכם לוותר עליהן; עו"ד אודליה נמיר מזהירה

בוסית בראיון עבודה
כדאי להכיר: זכויות קוגנטיות שלאף אחד אסור לשלול מכם
צילום: אימג'בנק / Thinkstock

השוק המשתנה, הדינימות והשינויים הבלתי פוסקים שגוזרים עלינו החיים המודרניים עושים את שלהם ובין היתר מובילים אותו להחליף מקומום עבודה כל מספר שנים, במקרה הטוב.

עד כאן הכל טוב. אבל בכל מעבר למקום עבודה חדש נידרש לחתום גם חוזה חדש, מול מעסיק חדש. מושגים כמו  "שעות עבודה ומנוחה", "פיצויי פיטורין", "שכר מינימום" נראים לכם כטריוויאלים ומופיעים כמעט בכל חוזה שראיתם, אבל למרבה הצער קיימים מעסיקים שמנסים לעקוף את המושגים הללו ולנצל את כוחם מול העובדים החלשים.

זקוקים לייעוץ לייעוץ משפטי? היכנסו עכשו והתייעצו עם עורך דין

 "יש זכויות שהן בלתי ניתנות לוויתור"

"בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה בה יותר ויותר מעסיקים מחתימים את העובדים על כתבי ויתור שונים ומשונים, שבהם לכאורה העובד מוותר על אחת או יותר מזכויותיו החוקיות, כגון ימי חופשה, הבראה, מחלה ועוד", מציינת עו"ד אודליה נמיר, מומחית לדיני עבודה ומייעצת בפרקליטי IL. "למרבה הצער, העובד חותם על כתב הוויתור בשל הרצון והדאגה לשמור על מקום העבודה ופרנסת המשפחה".

חשוב לדעת, כי כל הזכויות הבסיסיות שהזכרנו, ועוד רבות ואחרות, הן זכויות שהן בלתי ניתנות לוויתור, ונקראות בשפה המקצועית "זכויות קוגנטיות". עו"ד נמיר מפרטת: "בישראל, הזכויות הבסיסיות של העובדים מעוגנות בחוקים הנקראים חוקי מגן". הטיפ הראשון שלנו עבורכם הוא לדעת מהן הזכויות המגיעות לכם על פי חוקי המגן. הטיפ השני הוא לדעת שגם אם חתמתם על כתב ויתור, ניתן לתבוע את המעסיק שלכם בעתיד.

 מהן הזכויות הקוגנטיות במדינת ישראל?

הזכויות הקוגנטיות בישראל, שכאמור נקראות "חוגי המגן", הן רשימה ארוכה של חוקים וזכויות שלא ניתנים לוויתור ומגיעים לכל עובד שנתון תחת יחסי עובד-מעביד. מנגד, פרילנסרים, נותני שירותים ומתנדבים, אינם זכאים לזכויות אלה, משום שאינם עובדים באופן ישיר מול מעסיק.

בתחום השכר, לדוגמא, חוק שכר המינימום קובע שעבור שעת עבודה לא תקבלו פחות מ-23.12 ש"ח ואם אתם עובדים במשכורת חודש, תקבלו לא פחות מ-4,300 ש"ח (על פי השינוי שנקבע באוקטובר 2012). חוק מגן נוסף הקשור לשכר הוא חוק הגנת השכר מ-1958 ובו מצוינות בין היתר חובת המעסיק לשלם לכם את שכרכם בזמן, ההגבלות שלו על הניכויים והחובה לפרט את המידע בתלוש המשכורת.

חוקי מגן נוספים עוסקים בענייני פיטורים. כך למשל, בחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות מ-2001, חובה גם על המעסיק וגם על העובד להגיש הודעה בכתב בפרק זמן הקבוע בחוק לפיה אחד הצדדים בוחר לסיים את ההתקשרות. חוק פיצויי פיטורים שנחקק ב-1963 קובע שעובד מפוטר זכאי לפיצויים בתנאים מסוימים. בחלק מן המקרים, גם עובד שהתפטר זכאי לפיצויים, בין היתר לפי הרעה מוחשית בתנאי ההעסקה.

חוקי המגן מעגנים בתוכם את הזכויות הסוציאליות של העובדים, כמו למשל חוק חופשה שנתית, חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק דמי מחלה, החזר הוצאות נסיעה, הפרשות לביטוח פנסיוני וכמובן דמי הבראה שמשולמים אחת לשנה. חוקים רבים נוספים קיימים, ועוסקים בזכויות נוספות של העובדים, והחוקים שהצגנו הם המרכזיים בלבד.

חתמתי על ויתור – מהן זכויותיי ואיך ניתן לתבוע אותן?

"זכויות עובדים מכוח חוקי המגן הן זכויות שהעובד אינו יכול לוותר עליהם, גם אם הוא רוצה בכך", מבהירה עו"ד נמיר. "החוקים האלו נועדו לשמור על זכויות העובדים, שהם הצד החלש במשוואה של עובד מול מעביד, ולשמור על קיומם בכבוד אנושי". שאלה נפוצה היא מה קורה במצב שבו העובד נמצא במקום העבודה לאחר שכבר חתם על ויתור. התשובה, על פי עו"ד נמיר, פשוטה: "חתימה של עובד על ויתור על זכויות אלה, אינה תקפה בבית המשפט ודינה כאילו הוויתור לא התקיים מעולם".

מהסיבה הזו, עובד שחתם על ויתור יוכל לדרוש את ימי החופשה המגיעים לו, את שכר המינימום ועוד זכויות רבות, מתוקף חוקי המגן. "העובד זכאי להגיש תביעה לבית הדין לעבודה לקבלת מלוא זכויותיו, לרבות הזכויות מכוח חוקי המגן, כאילו הוא כלל לא ויתר עליהן", מפרטת עו"ד נמיר.

את התביעה לבית הדין לעבודה מגישים באמצעות טופס 703 ("תביעה לתשלום שכר עבודה"), שמיועד להגשת תביעה כספית כלשהי כלפי המעסיק. שימו לב כי על מנת להקל עליכם, מומלץ שתצרפו לכתב התביעה עותק של הסכם העבודה, שעות העבודה המלאות, תלושי שכר, או כל מסמך אחר שרלוונטי לתביעה. יוצאת דופן היא התביעה לתשלום פיצויי פיטורים תוגש באמצעות טופס 705, וגם אליו מומלץ לצרף מסמכים רלוונטיים. כמובן שכדי לדעת בדיוק מהן הזכויות שלכם, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בדיני עבודה.

לפני מספר חודשים נכנס לתוקף החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, שמטרתו להטיל קנסות מנהליים על המעסיקים שמפרים את חוקי המגן הבסיסיים, זאת מתוך מגמה להיטיב עם העובדים ולהרתיע את המעסיקים המפרים את החוק. "בכל מקרה גם אם חתמתם למעסיק על ויתור זכויות מסיבות כאלה ואחרות, אין לכם סיבה להתייאש או לדאוג. בית הדין לעבודה ידאג כי תקבלו את זכויותיכם המלאות", מסכמת עו"ד נמיר.

***המידע במאמר זה הינו כללי ולא ממצה, ואין בו משום תחליף לייעוץ משפטי. הסתמכות על המידע כאן הנה באחריות הקורא בלבד

נקלעתם לבעיה משפטית? עורך יחזור אליכם תוך 24 שעות

עוד מדריכים, טיפים וסיפורים מהחיים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה