בוס בהחלפה: מה יקרה לזכויות שלכם כשהחברה נמכרת?

החברה שעבדתם בה נמכרה ועברה לידיים חדשות. נהדר? תלוי למי. מה קורה לזכויות שלכם כעובדים, האם ימי החופשה, ימי המחלה והותק ימשיכו להיצבר והאם מותר לפטר אתכם? עו"ד אודליה נמיר עם עצות טובות לעובדים המובלבלים

WAZE
אז עכשיו העובדים נחשבים לעובדי גוגל? צילום: אתר רשמי
 בחודשים האחרונים דובר לא מעט על העסקה שוברת השיאים של חברת WAZE הישראלית. החברה הקטנה והצנועה נרכשה על ידי גוגל בסכום של כמעט מיליארד דולר, סכום אסטרונומי בקנה המידה שלנו, אבל גם בקני מידה אחרים.

על פי כל הפרסומים, עובדי החברה נהנו מתגמולי הרכישה, אבל כבר עכשיו החלו לעלות שאלות שונות כמו: האם מרכז הפיתוח יישאר בארץ, או ינדוד לארצות הברית? לסוגיה הזו יש השפעה ישירה על העובדים ועל יחסי העבודה בחברה.

זו דוגמא למקרה מוצלח במיוחד של חברה שהצליחה להשלים אקזיט. אבל מה קורה עם חברות אחרות, שלא נמצאות באור הזרקורים והתקשורת, כאשר העובדים נותרים בעבודה בחלק גדול מהמקרים, ממשיכים בתפקיד, אבל תחת השליטה של בעלים אחר. מה קורה כאשר המעסיק מתחלף ואילו זכויות יש לעובדים? עו"ד אודליה נמיר, המתמחה בדיני עבודה ומייעצת בפרקליטי IL, עם התשובות.

לייעוץ משפטי לחצו כאן

או שעורך דין יחזור אליכם תוך 24 שעות

הבוס התחלף? מותר לכם לדרוש פיצויי פיטורין

חילופי מעסיקים הם תופעה די מוכרת בשוק העבודה. הבעלים מוסר את החברה או את המפעל לאדם או גוף אחר, שמקבל את האחריות על כל העובדים. במיוחד הדבר נפוץ בקרב עובדי קבלן או עובדי מיקור חוץ. החברה המספקת את השירותים למקום העבודה בפועל, מתחלפת, אבל העובד נותר במקומו.

כשמתבצעים חילופי מעסיקים, רשאים העובדים לדרוש פיצויי פיטורין. "על פי חוק פיצויי הפיטורין, במקרה של חילופי מעבידים, זכאי העובד לקבל מהמעביד הקודם פיצויי פיטורים, כאילו פוטר ביום חילופי המעבידים", מסבירה עו"ד נמיר. עם זאת, לכל כלל יש גם יוצא מהכלל. "אם המעביד החדש קיבל על עצמו את כל האחריות לזכויותיו של העובד, תקופת העבודה של העובד אצל המעביד החדש תהיה שמירה על הרצף ועל הוותק המלאים של העובד". במילים אחרות, תקופת העבודה של העובד אצל המעסיק החדש תיחשב כחלק מרצף העבודה עד חילופי המעסיקים.

למה בעצם חילופי מעסיקים מאפשר לעובד לתבוע פיצויי פיטורין? "יש עיקרון מנחה, לפיו עובד שהתפטר במקרה של חילופי מעסיקים, דינו כדין מפוטר והוא זכאי לפיצויי הפיטורין. העיקרון קובע כי העובד הוא לא רכוש של הבעלים ולכן המעסיק הקודם לא יכול להעביר אותו למעסיק החדש, ללא הסכמה", מציינת עו"ד נמיר. "העיקרון הזה נקבע לפני כ-14 שנה בתיק שנדון בבית המשפט".

זה המקום להסביר שהזכויות של העובד נשמרות בעת חילופי מעסיקים, ועל העובדים לדעת זאת – שכן אלה זכויות המעוגנות בחוקי המגן בדיני העבודה. הזכויות הן:

1. שמירה על זכויות העובד בחישוב ימי החופשה השנתית.

2. שמירה על רצף ימי המחלה שנצברו, בדיוק כמו רצף ימי החופשה.

3. המשך ישיר ברצף העבודה בחישוב דמי ההבראה.

4. הפרשות לקופת גמל ו/או לקרן פנסיה – יישארו כפי שהיו בתקופת המעסיק הקודם.

5. הודעה מוקדמת לפני פיטורין והתפטרות – גם העובד וגם המעסיק מחויבים במתן הודעה מוקדמת לפי המוגדר בחוק. עם זאת, עובד שמתפטר בעקבות חילופי מעבידים, לא זכאי לתשלום על ההודעה המוקדמת.

"גם חוק ההסכמים הקיבוציים קובע שכאשר עובר מפעל מיד ליד, או עבר חלוקה או מיזוג, המעביד החדש נחשב כמעביד שחל עליו הסכם קיבוצי", מדגישה עו"ד נמיר.

הזכויות הסוציאליות הנצברות נשמרות

חשוב לומר שנכון להיום, כל מקרה של חילופי מעסיקים יוכרע לגופו, והעיקרון המנחה הוא שרק אם חל שינוי מהותי בתנאי ההעסקה של העובד, הוא יהיה זכאי לפיצויים. "במילים אחרות", מפרטת עו"ד נמיר, "אם המעסיק יוכיח כי לא חלו שינויים כלשהם בתנאי ההעסקה של העובד, הוא לא יהיה זכאי לפיצויי פיטורין". לכן, במקרים שבהם לא קיים שינוי כלשהו בתנאי ההעסקה של העובד, כדאי לבדוק אם להעלות את הנושא.

עו"ד אודליה נמיר
עו"ד אודליה נמיר. "העובד לא אמור לאבד את זכויותיו"

בכל מקרה, שאר הזכויות הסוציאליות שמגיעות לעובדים ופורטו מעלה, נשמרות בהתאם לוותק העבודה שלו שנצבר מאז תחילת העבודה שלו אצל המעסיק המקורי.

"עם זאת, ניתן לראות שעדיין קיימים חילוקי דעות בפסיקת בית המשפט בנושא ימי המחלה והחופשה. עדיין לא הוכרע סופית אם העובד ממשיך לצבור את הימים האלו, או אם עליו לפדות אותם מהמעסיק הקודם", אומרת עו"ד נמיר. בכל מקרה, העובד אינו מאבד את הזכויות האלה בשום מצב.

* המידע במאמר זה הינו כללי בלבד, ואין בו משום תחליף לייעוץ משפטי. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי קוראי הכתבה. דברים אלו אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי פרטני.

עו"ד אודליה נמיר, מתמחה בדיני עבודה ומייעצת במתחם פרקליטיIL

עוד מדריכים מעולים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

(כתבה ממומנת)

תגובות  (0 תגובות ב 0 דיונים)

הוסף תגובה