ויזה לארצות הברית: איך עושים את זה נכון?

אי עמידה בתנאי הויזה תביא לפסילת הבקשה על ידי השגרירות. לא רק העמידה בתנאי הויזה חשובה אלא גם דרך ההגשה וההתנהלות מול השגרירות הן בישראל והן בארה"ב. טעות באופן הגשת הבקשה או אי צירוף כל המסמכים, עלולים להביא לפסילתה

החלום האמריקאי, הגירה לארה"ב או עבודה לתקופה קצרה הולך בד בבד זה עשרות שנים עם תקווה לרווחה כלכלית והצלחה ובלשון העם "לעשות את המכה". אין ספק, ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מציעה אין סוף הזדמנויות, הקורצות לאנשים מכל העולם. כמדינה שהחלה את דרכה כמדינת הגירה, אשר קולטת מהגרים מכל העולם. גם היום, לאחר שארצות הברית היא המעצמה הגדולה בעולם, ממשיכה ארצות הברית להיות אבן שואבת למהגרים מכל העולם וממשלת ארצות הברית מאפשרת הגירה אליה.

זקוקים לייעוץ משפטי לחצו כאן

או שעורך דין יחזור אליכם תוך 24 שעות

עם השנים והתבססותה של ארה"ב, הפכה המעצמה הגדולה לפחות ופחות "נדיבה" במתן אשרות. מליוני זרים שצובאים על דלתותיה מחייבים את ארצות הברית למדיניות קשיחה בנוגע לקבלת אזרחים חדשים, אך עדיין עם ייעוץ מקצועי נכון יכול מי שעומד בתנאים לקבל אשרה ואפילו אזרחות ולהגשים החלום האמריקאי.

חשוב לציין, למרבה הצער,  ישראלים רבים (בעיקר צעירים), מגיעים לארה"ב כתיירים ועובדים בה. מדובר בעבירה פלילית ואותם צעירים נוטלים על עצמם סיכונים רבים, שברובם הם אינם מודעים להם. החל ממעצר ודרך גירוש ואיסור כניסה לארה"ב.

הליכי קבלת האשרות כרוכים במילוי טפסים רבים, הצגת ראיות ותשלום אגרות. רבים מנסים לעשות זאת לבד, אך בקשותיהם נדחות. לכן, כבכל עניין משפטי, מומלץ להיעזר בעורך דין הבקיא בתחום ההגירה לארה"ב ומעודכן בשינויים התכופים בתנאים ובהליכים. אי עמידה בתנאי הויזה תביא לפסילת הבקשה על ידי השגרירות. לא רק העמידה בתנאי הויזה חשובה אלא גם דרך ההגשה וההתנהלות מול השגרירות הן בישראל והן בארה"ב, שכן טעות אנוש שנעשתה בשגגה באופן הגשת הבקשה או אי צירוף כל הראיות, תביא לפסילת הבקשה.

הגירה בעקבות הכסף

רבים מבקשים להגשים החלום האמריקאי. לעבוד או להקים עסקים בארה"ב. בכתבה זו נציג שתי ויזות פופולאריות, הניתנות לתקופה של כשלוש שנים וניתנות להארכה של שלוש שנים נוספות. כל אחת מהויזות מאפשרות קבלת ויזת נלווה שמשמעה, ויזה לבן/ת הזוג ולילדים, כך שהן מתאימות למעבר של כל המשפחה לארה"ב לצרכי עבודה. בני הזוג הנלווים יוכלו לעבוד בכל עבודה חוקית שיחפצו וילדיהם יוכלו ללמוד במוסדות הציבוריים או הפרטיים בארה"ב, בהתאם לרצונם.

גשר הזהב בסן פרנסיסקו
ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ארה"ב

ויזת E2- ויזת משקיע

ויזת E2 היא ויזה המאפשרת לאזרחי מדינות מסוימות (החתומות על אמנה מול ארה"ב) להשקיע כספים בארה"ב ולפתוח עסקים. כרגע, ישראל אינה חתומה על האמנה ולמרות השמועות כי האמנה תיחתם בקרוב, האמנה טרם נחתמה ולא ברור מתי, אם בכלל, תיחתם. עם זאת אזרחים המחזיקים באזרחות של מדינה החתומה על האמנה, יכולים להגיש בקשה לקבל ויזת E2.

ויזת המשקיע נועדה לאפשר למשקיעים לפתוח עסק על שמם או להכנס כשותפים בעסק קיים ולקבל ויזת עבודה בצורה זו. ויזת המשקיע מאפשרת למחזיקה לעבוד בארה"ב, לקבל מספר ביטוח לאומי, לפתוח חשבון בנק וכמובן לנהל את החברה שלו. השיקול המרכזי במתן הויזה, הוא הוכחת ההשקעה. אין מינימום השקעה נדרש אבל ההנחיות מאפשרות השקעה שמצדיקה את מהות העסק. דוגמאות לעסקים והשקעות שמשרדנו ייצג בעבר:

קיוסק בקניון – השקעה של $15,000,  חברת ייעוץ – השקעה של $13,000,  בית קפה – השקעה של $20,0000, ניקוי שטיחים – השקעה של $15,000,  ניקוי מזגנים – השקעה של $16,000.

ויזה E2 ניתן להגיש בשגרירות ארה"ב בישראל או בארה"ב,  ניתן לזרז הטיפול בבקשה, כך שזו תטופל בתוך חודש וחצי (במקום 3-4 חודשים). בויזה זו קיים "מלכוד 22". על מבקש הבקשה, להכין את העסק לפתיחה בארה"ב (כלומר לחתום על הסכם שכירות, רכישת או שכירות מכשירים לעסק וכדומה), אך אסור ללקוח לפתוח ולהפעיל את העסק. כלומר, על הלקוח להגיש את הבקשה בשגרירות ארה"ב בישראל או בארה"ב  כאשר העסק מוכן לפתיחה אך לא עובד. כמובן שעם תכנון נכון ניתן לפתור גם מלכוד זה.

ויזת L1 

ויזה זו מאפשרת לעסק קיים בישראל לפתוח פעילות בארה"ב. בעבר ויזת L1  נועדה במקור למעבר בין חברות הייטק, אך כיום הלכה למעשה, כל אזרח ישראלי יכול לפתוח עסק בארה"ב – לעסק קיים ופעיל מעל שנה בישראל, והכל בתנאי העמידה בתנאי הויזה כמפורט בהמשך.

לקבלת ויזת L1 יש שני תנאים עיקריים:

  1. על המבקשת להקים חברה אמריקאית בבעלות (לפחות 51%) של חברה ישראלית.
  2. מכתב המלצה מהחברה הישראלית לעובד המאשר כי הוא עבד בחברה הישראלית לפחות שנה במהלך 3 השנים האחרונות וראיות לכך (במקרה הצורך).

החברה הישראלית חייבת להוכיח כי היא מפעילה את החברה האמריקאית בראיות מוצקות, והחברה הישראלית חייבת להראות כי העובד הועסק בתפקיד ניהול כלשהו בחברה. מעבר לכך, החברה האמריקאית כמובן צריכה להראות פעילות ע"י פתיחת חשבון בנק, השכרת משרד, חוזים עם קניינים, מחסן וכד' או אם היא חברה חדשה, להראות שהיא מסוגלת לבצע את הפעילות הזו עם קבלת הויזה לעובד.

גם את ויזת L1 ניתן להגיש הן בארה"ב והן בישראל וגם לגבי ויזה זו ניתן, לעשות בהליך מקוצר.

הגירה בעקבות הלב

עו"ד מורן לביא
מומלץ להיעזר בעורך דין הבקיא בתחום ההגירה לארה"ב. עו"ד מורן לביא צילום: אינסטגרם

ויזת אירוסין (K

הגירה לארה"ב על בסיס נישואין לאזרח אמריקאי היא הדרך הקלה יחסית להגירה לארה"ב ואולם התהליך אינו אוטומטי ומכיל בירוקרטיה והוראות מטעם השגרירות שיש למלא באדיקות רבה. את הבקשה לקבלת גרין קארד על בסיס אירוסין ניתן להגיש רק בישראל,  ההליך אורך בין 9 חודשים לשנה, במסגרתו על הזוג להוכיח לשגרירות את רצינות וכוונת יחסיו, לרבות היסטוריה זוגית. במסגרת ההליך בן הזוג הישראלי יעבור בדיקות רפואיות בשגרירות ארה"ב בירושלים ובני הזוג יזומנו לריאיון זוגי, המהווה את אבן הבוחן בהליך. לאחר קבלת הויזה, על הזוג להתחתן בארה"ב תוך 90 יום ולאחר מכן יוכל בן הזוג הישראלי להתחיל בהליך ההגירה ובבקשה לגרין קארד.

גרין קארד על בסיס נישואין לאזרח אמריקאי

אם כבר עסקינן באירוסין לאזרח אמריקאי, אז נזכיר כי גם נישואין לאזרח אמריקאי מזכים את בן הזוג בגרין קארד. את הבקשה לגרין קארד ניתן להגיש בישראל ובארה"ב, בישראל ההליך אורך כשנה. ניתן להגיש בקשה לגרין קארד גם אם בני הזוג שוהים בארה"ב, ההליך בארה"ב קצר יותר ואורך בין 3-4 חודשים. במסגרת ההליך בני הזוג יזומנו לריאיון זוגי לאמוד את טיב הזוגיות בינהם. לאחר הריאיון, במידה ועברו, יקבל האזרח הישראלי גרין קארד זמני התקף לשנתיים, לאחר שנתיים, במידה ועדיין נשואים, יזומנו בני הזוג שוב לריאיון זוגי, שלאחריו יקבל בן הזוג גרין קארד קבוע.

עו"ד מורן לביא, עומדת בראש מחלקת הגירה ואשרות לארה"ב במשרד סימון עישר פורת ושות' 

עוד המון סיפורים מעניינים מחכים לכם בעמוד הפייסבוק שלנו

(כתבה ממומנת)

תגובות  (תגובה 1 בדיון 1)

הוסף תגובה

תגובתך נשלחה בהצלחה וממתינה לאישור
  • 1.
    האם אפשר להוציא ויזה לארה"ב דרך חברה חיצונית?